Eğitime katılan öğrencilere Üniversitemiz onaylı EĞİTİM KATILIM BELGESİ verilecektir.

KURS AMACI: Acil tıp teknisyeni ve teknikeri, kalp ve damar cerrahisi, kardiyoloji, acil, yoğun bakım üniteleri ve hastanenin diğer kliniklerinde görev yapan sağlık çalışanlarının EKG konusunda bilgilerinin güncellenmesi, yeni ve uygulamaya yönelik temel bilgilerin ve EKG pratiğinin kazandırılmasıdır.

KİMLER KATILABİLİR: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1. Ve 2. Sınıf öğrencileri ile hemşirelik bölümü 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri katılabilir.

KURS KAZANIMLARI: EKG çekimi ve kalbin ileti sistemi öğrenilecektir. EKG kağıdından kalp hızı hesaplanabilecektir. Normal ritimler ve ölümcül ritimler ayırt edilerek nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda bilgi kazanılacaktır. Örnek EKG çözümleri ile bilginin kalıcı olması sağlanacaktır.

KURS TARİHİ ve SAATİ: 

22.03.2020  Saat: 09:00-17:00 (Gümüşhane merkez kampüsten katılacak öğrenciler için Gümüşhane shmyo binası Z-AMFİ sınıfında) 21.03.2020 tarihine kadar ücret yatırılması gerekmektedir.

28.03.2020 Saat:09:00-17:00 (Kelkit sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu öğrencileri için Kelkit shmyo binasında). 27.03.2020 tarihine kadar ücret yatırılması gerekmektedir.

KURS ÜCRETİ: 75 TL.

Kayıt İşlemleri:

Programa kayıt olmak için eğitim bedelini peşin gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İşlemlerinizi havale ya da EFT yoluyla aşağıda bulunan hesap numaralarına peşin fiyatı yatırmanız gerekmektedir.

Hesap Bilgileri:
Banka: Halk Bankası Gümüşhane Şubesi
IBAN: TR75 0001 2009 3810 0005 0002 09
Hesap Adı: Gümüşhane Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Açıklama: TC Kimlik NO, İsim-Soyisim, Eğitimin Adı ( EKG )

 

KURSUN İÇERİĞİ:
EKG Çekimi
Kardiyak iletimin açıklanması
PQRST dalgalarının oluş mekanizması
EKG kağıdının anatomisi
Elektrotlar kalbin neresini gösteriyor?
Kalp hızı hesaplama
Kalp aksını hesaplama
Sinuzal aritmiler
Atrial aritmiler
Ventriküler aritmiler
Kalp blokları
Akut MI, EKG bulguları
Kardiyoversiyon, Defibrilasyon
Olgularla EKG pratiği